لوگو
ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

مهاجرت کاری به آلمان + شرایط 2024

0 دیدگاه
مهاجرت کاری به آلمان + شرایط 2024

مهاجرت کاری به آلمان، چالش‌ها و فرصت ها را بشناسید. اگر به دنبال آغاز فصل جدیدی از حرفه خود در آلمان هستید، دریافت ویزای کاری اولین قدم شما خواهد بود. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به صورت قانونی در خاک آلمان مشغول به کار شوید. آلمان به عنوان یک مرکز اقتصادی پیشرو و مکانی برای زندگی با کیفیت بالا، بدون شک یک انتخاب برجسته است. با توجه به پیشرفت‌های اخیر، شرایط دریافت ویزای کاری آلمان بهبود یافته و اکنون شامل دو دسته اصلی می‌شود: ویزای Blue Card و ویزای کاری معمولی. البته اخیرا بحث کارت شانس نیز مطرح شده که هنوز شرایط آن از طریق سفارت ایران، اعلام نشده است. مهاجرت کاری فرصتی است برای افراد متخصص که می‌خواهند با یک قرارداد کاری معتبر، در آلمان مشغول به کار شوند. برای اخذ ویزای کاری آلمان، شما باید شرایطی نظیر داشتن دعوتنامه کاری، مدرک تحصیلی دانشگاهی، سه سال تجربه کاری، تسلط به زبان آلمانی در سطح B1 و همچنین قرار گرفتن در بازه سنی 25 تا 45 سال را دارا باشید. با یافتن یک شرکت یا کارفرمای آلمانی و آماده‌سازی کلیه مدارک مورد نیاز، می‌توانید برای ویزای کاری خود اقدام کنید.

جاب آفر چیست؟

مهاجرت کاری به آلمان + شرایط 2024

ویزای جاب آفر (پیشنهاد کار): این ویزا برای کسانی است که پیشنهاد شغلی مشخصی از یک کارفرمای آلمانی دریافت کرده‌اند. این روش، راهی سرراست و آسان برای کسب ویزای کاری آلمان است. اگر شما قبلاً مصاحبه‌های کاری را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید و قراردادی با یک کارفرمای آلمانی امضا کرده‌اید، تقریباً می‌توان گفت که مسیر را به خوبی طی کرده‌اید. پس از ورود به آلمان، مراجعه به اداره ثبت محلی (kreisverwaltungsreferat) و دریافت تأییدیه ویزای کاری آلمان تنها کار باقی‌مانده است.

برای مهاجرت به آلمان از طریق کار با استفاده از ویزای جاب آفر، مدارک زیر مورد نیاز است:

  • پاسپورت معتبر
  • رزومه حرفه‌ای (CV)
  • قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی
  • ریزنمرات تحصیلی دیپلم و دانشگاه
  • فرم درخواست ویزای کار که توسط کارفرمای آلمانی پر شده باشد

پس از تهیه این اسناد، باید برای رزرو وقت مصاحبه با سفارت آلمان به صورت آنلاین اقدام نمایید. در صورتی که نوبت‌ها پر شده باشند و نتوانید به سرعت وقت مصاحبه رزرو کنید، توصیه می‌شود که به صورت حضوری به سفارت آلمان مراجعه کنید. سفارت معمولاً به افرادی که پیشنهاد کاری از آلمان دارند، در اسرع وقت وقت مصاحبه اختصاص می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *