لوگو
ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

تجربه امتحان گوته زبان آلمانی در شهر هامبورگ آلمان

0 دیدگاه
8 دقیقه برای مطالعه
تجربه امتحان گوته زبان آلمانی

امتحان گوته زبان آلمانی برای آنهایی که میل به مهاجرت دارند، بسیار اهمیت دارد. این امتحان و مدرک، به‌نوعی بلیط مهاجرت آنهاست و خیلی‌ها تمایل دارند از تجربه سایر افراد در امتحان گوته زبان آلمانی استفاده کنند. من علی‌ شیرعلی بیک بعنوان موسس آکادمی راه زبان در سال 2022 تجربه حضور در کشور آلمان و اخذ مدرک از انستیتو گوته شهر هامبورگ را دارم و قصد دارد در این مطلب به کمک تیم ویراستاری و محتوایی خود، این تجربیات را در اختیار شما قرار دهم. اگر قصد دارید در امتحان گوته زبان آلمانی شرکت کنید، در این مطلب همراه ما باشید…

مراحل قبل از ثبت نام امتحان گوته زبان آلمانی

به شما پیشنهاد می‌کنم قبل از ثبت نام و هزینه بالای این امتحان، اول از آمادگی خود مطمئن شوید. سطح واقعی خود را پیدا کنید و این از طریق ارتباط با افرادی که یک سطح بالاتر از شما هستند مشخص می‌شود. برای مثال می‌توانید از اپلیکیشن‌های موبایل برای پیدا کردن یک دوست و ارتباط به زبان آلمانی استفاده کنید، اگر در گفتگو ( sprechen ) دچار مشکل بودید، یا شنوایی ( Hören) آلمانی شما ضعیف بود، بی شک در قبولی امتحان دچار مشکل خواهید شد. ثبت نام در این امتحان با وجود آمادگی کامل استرس خود را دارد، حالا تصور کنید که شما ضعف‌هایی نیز داشته باشید. استرس تمام توانایی شما را مختل می‌کند.

نمونه سوالات گوته

همه افرادی که قصد شرکت در این امتحان بزرگ را دارند، باید از قبل چند بار، چندین نمونه از امتحان گوته زبان آلمانی پیدا کنند و با دقت آنها را مطالعه کنند. برای دسترسی به این امتحانات می‌توانید از کتاب Prufungstraining Daf: Goethe-Zertifikat  استفاده کنید. چندین کتاب دیگر هم وجود دارد. در بحث آزمون تایل sprechen از ویدئوهای یوتیوب کمک بگیرید، بسیار کارساز هستند.  در این سایت ویدئوهایی دقیقا مشابه آزمونهای گوته وجود دارد که باعث می‌شود شما در شرایط خود را فرض کنید و تا حدودی با صحنه‌های آشنا مواجه شوید.

تجربه امتحان گوته زبان آلمانی

من از مجارستان راهی هامبورگ آلمان شدم. قرار بود در این کشور یک مصاحبه کاری و یک آزمون را تجربه کنم و تصور می‌کردم از بدو ورود به آلمان مشکلی در ارتباط نداشته باشم. شما زمانی که وارد کشور آلمان می‌شوید، به اصطلاح سطح زبانی شما قفل می‌شود و این کاملا طبیعی هست. من هم به دلیل استرس دچار مشکل شدم که بعد از 24 ساعت استرس امتحان هم به آن اضافه شد. حتما سعی کنید بر استرس خود غلبه کنید تا بنوانید نهایت بازدهی را دریافت کنید.

در Modul Lesen به دلیل شباهت زیاد نمونه سوالاتی که از قبل حل کرده بودم، مشکل خاصی نداشتم اما مشکل اصلی بخش Modul Hören بود که یک نکته مهم را به شما باید بگویم. برای تمرین شنیدار آلمانی سعی کنید از اسپیکر استفاده کنید و با هدفون تمرینات را حل نکنید. چون صدایی که از اسپیکر پخش می‌شود با محیط ترکیب می‌شود و در نتیجه شما باید آمادگی فهم شنیداری آلمانی با اسپیکر را داشته باشید. در امتحانات نیز از اسپیکر برای پخش صداها استفاده می‌کنند.

امتحان Modul Schreiben در امتحان گوته زبان آلمانی یک چارچوب مشخص دارد که شما می‌توانید به کمک اساتید خود و یا جزوه‌های راهنما آنها را حفظ کنید و متناسب با سوالی که به شما داده‌اند آنها را تغییر دهید. من از این ترفند استفاده کردم و توانستم نمره قابل قبول 73 را از 100 کسب کنم. حتما سعی کنید در این همه بخش‌ها از تجربه افرادی که سابقه امتحان گوته و اخذ نمره بالا را دارند، استفاده کنید. در گروه تلگرام ما، این امکان مهیا شده، تا از تجربه این افراد استفاده کنید.

ورود به گروه

سعی کنید مثبت فکر کنید

دائم در ذهن خود مرور نکنید که حتما بقیه از من بهتر هستند و یا مراقب ها ممکن است مشکلاتی برای من ایجاد کنند. اگر تفکر مثبت در امتحان گوته زبان آلمانی داشته باشید، می‌توانید، بدون مشکل این مرحله را کنار بزنید. شما اگر نمونه‌ سوالات امتحانات را از قبل بخونید بیشتر مسیر را طی کرده‌اید پس می‌توان گفت مهمترین بخش امتحان گوته زبان آلمانی، همان نمونه سوالات است.

روند برگزاری امتحان گوته زبان آلمانی:

آزمون معمولاً با Modul Lesen آغاز می‌شود که شرکت‌کنندگان پاسخ‌های خود را در مرحله‌ی اول در دفترچه‌ي سؤالات درج و در پایان ماژول پاسخ‌ها را مشابه نمونه، درج شده در برگه ، وارد پاسخ‌نامه خواندن می‌کنند. شرکت‌کنندگان  باید حدود  5 دقیقه برای وارد کردن پاسخ‌ها به پاسخ‌نامه در محدوده زمان آزمون در نظر گیرند. لازم به ذکر است که بحث زمان هم در این امتحان تقریبا سنگین بسیار اهمیت دارد.

بعد از یک وقفه کوچک، بخش شنیداری آغاز می‌شود. مراقبین سی دی یا فایل صوتی را پخش می‌کنند. شرکت‌کنندگان اول جواب‌ها را در دفترچه سؤالات می‌نویسند و بعد در برگه پاسخ شنیداری وارد می‌کنند. برای این کار حدوداً 5 دقیقه از زمان آزمون در نظر گرفته شده است.

بعد از آن، شرکت‌کنندگان ماژول نگارش را انجام می‌دهند و متونی که نوشته‌اند را به طور مستقیم در برگه پاسخ نگارش می‌گذارند. اگر از برگه چرکنویس استفاده کنند، باید زمان مناسبی را در زمان آزمون برای پاکنویس در نظر بگیرند.

تجربه امتحان گوته زبان آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *