لوگو
ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

بهترین حرفه های مورد تقاضا در اروپا که ویزای آنها تضمین شده است

0 دیدگاه
5 دقیقه برای مطالعه
Professions in demand in Europe

اتحادیه‌ اروپا همیشه از حرفه های مورد تقاضا در اروپا استقبال کرده است. اروپا با کمبود نیروی کار به ویژه در بخش هایی مانند ساخت و ساز، مراقبت های بهداشتی و STEM مواجه است. سالخوردگی جمعیت عامل برجسته ای است که بر کمبود نیروی کار تأثیر می گذارد و پیش بینی می شود در سال های بعد کاهش یابد. در این گزارش آمده است که کارگران غیر اتحادیه اروپا ممکن است به کاهش کمبودها کمک کنند.

به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا، اروپا با کمبود کارگران در چندین شغل در بخش های مختلف در تمام سطوح مهارت، به ویژه در ساخت و ساز، مراقبت های بهداشتی، علوم، فناوری و ریاضیات (STEM) مواجه است.

به گزارش VisaGuide.World، با وجود کمبود نیروی کار، این گزارش خاطرنشان می کند که اقتصاد اروپا در سال 2022 ، 3.5 درصد رشد یافته است.

نرخ اشتغال با 74.6 درصد با 213.7 میلیون نفر در سال 2022 و نرخ بیکاری در پایین ترین سطح تاریخی 6.2 درصد بود.
گزارش اشتغال و تحولات اجتماعی در اروپا (ESDE) 2023

حرفه های مورد تقاضا در اروپا:

  1. پزشکان و پرستاران / ماماها
  2. پرسنل بهداشت و درمان
  3. توسعه دهندگان و تحلیلگران نرم افزار
  4. کارگران ساختمان
  5. نیروهای خدماتی و تمیزکار
  6. کارگران معادن، آهنگران و مکانیک
  7. آشپزها
  8. رانندگان کامیون و اتوبوس
  9. فروشندگان
  10. کارگران برق و الکترونیک

از جمله دلایلی که به کمبود نیروی کار در اروپا کمک می کند، به نظر می رسد جمعیت پیر، کاهش مشارکت زنان در بازار کار، سطح تحصیلات پایین، افراد با پیشینه مهاجرت و  شرایط کاری بد است.

با این حال، این گزارش اشاره می کند که کارگران غیر اتحادیه اروپا ممکن است به کاهش کمبودها کمک کنند.

آنها در مقایسه با کارگرانی که در داخل اتحادیه اروپا متولد شده اند، احتمال کار در مشاغلی با کمبود مداوم نیروی کار 8.7 درصد بیشتر است.
گزارش اشتغال و تحولات اجتماعی در اروپا (ESDE) 2023

بر اساس این گزارش، کمبود نیروی کار به طور قابل توجهی تحت تاثیر جمعیت رو به رشد سالمندان است. با توجه به اینکه افراد کمتری در بازار کار مشغول به کار خواهند شد، تقاضا برای کالاها و خدمات از سوی جمعیت در حال گسترش همچنان ادامه خواهد داشت.

در حالی که جمعیت در سن کار (20 تا 64 سال) در سال 2009 به رکورد 272 میلیون نفر رسید، تا سال 2022 به 265 میلیون نفر کاهش یافت و انتظار می رود تا سال 2030 به 258 میلیون نفر کاهش یابد.
گزارش اشتغال و تحولات اجتماعی در اروپا (ESDE) 2023

علاوه بر این، اکثریت 86 درصد از مشاغل با کمبود، عدم تعادل جنسیتی را نشان می‌دهند. در راستای تلاش برای کاهش کمبود نیروی کار، این گزارش چندین استراتژی جامع از جمله اصلاح سیستم‌های مالیاتی و مزایا، اولویت دادن به یادگیری بزرگسالان و آموزش مناسب، بهبود تطابق شغل، بهبود شرایط کار، ترویج مراقبت از کودکان، مهاجرت هدفمند نیروی کار، و مشارکت دادن شرکای اجتماعی را پیشنهاد کرده است.

علاوه بر این، یک گزارش EURES که در سه ماهه دوم و سوم سال 2022 درباره عدم تعادل بازار کار در اتحادیه اروپا انجام شد، اشاره کرد که نروژ و سوئیس کمبودهای گسترده ای را در مشاغل نرم افزاری، مراقبت های بهداشتی، ساخت و ساز و صنایع مهندسی شناسایی کرده اند، مشابه آنچه در سال 2023 بود. در میان چیزهای دیگر، این گزارش نشان داد که یکی از عوامل مؤثر در میزان مازاد نیروی کار و کمبود در اروپا، فقدان مهارت‌های مورد نیاز کسب‌وکارها در بازار کار محلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *